Blog WordPress

Blog WordPress - StronaW

Zmiana Adresu Logowania – WordPress

Zmiana Adresu Logowania - Wordpress

Bezpieczeństwo jest niezmiernie istotne dla każdej witryny internetowej, a jednym z kluczowych elementów jest adres logowania.

Domyślny adres logowania w WordPress to “/wp-admin” lub “/wp-login.php”, co czyni go łatwym celem dla potencjalnych hakerów. Szczęśliwie, WordPress umożliwia łatwą zmianę tego adresu, co może znacząco zwiększyć bezpieczeństwo Twojej witryny.

Dlaczego warto zmienić adres logowania?

  • Zwiększone bezpieczeństwo – zmiana adresu logowania utrudnia hakerom dostęp do panelu administracyjnego Twojej witryny, co zwiększa bezpieczeństwo.
  • Ochrona przed atakami brute force – hakerzy często wykorzystują ataki brute force, próbując znaleźć domyślne adresy logowania. Zmiana adresu logowania może zniweczyć takie próby.
  • Zapobieganie nieautoryzowanym dostępom – Dzięki niestandardowemu adresowi logowania możesz ograniczyć dostęp tylko do upoważnionych użytkowników, co dodatkowo zabezpieczy Twoją witrynę.

WPS Hide Login

Jedną z popularnych wtyczek do zmiany adresu logowania jest “WPS Hide Login”.

“WPS Hide Login” to wtyczka, która umożliwia prostą zmianę adresu logowania w WordPress nawet osobom z minimalną wiedzą o platformie.

Instalacja WPS Hide Login

Aby zainstalować wtyczkę, należy zalogować się do panelu administratora naszej strony. Następnie, z lewego menu, rozwinąć zakładkę “Wtyczki” i wybrać opcję “Dodaj nową”. Wtyczkę możemy znaleźć w repozytorium lub przesłać na serwer, klikając przycisk “Wyślij plik na serwer”.

Wtyczkę możemy pobrać bezpośrednio od twórcy 👉 tutaj.

Personalizacja Adresu Logowania

Aby dostosować adres logowania, przechodzimy do “Ustawienia” w menu po lewej stronie, a następnie wybieramy “Ogólne”. Na dole strony, w sekcji “WPS Hide Login”, znajdują się dwa pola. Pierwsze dotyczy adresu URL logowania, drugie adresu URL przekierowania, gdy ktoś próbuje uzyskać dostęp do wp-login.php i wp-admin bez logowania.

Zapewnij sobie spokój ducha, wykonując ten prosty, ale skuteczny krok w kierunku ochrony swojej witryny

Podoba Ci się? Udostępnij ten post, aby zainspirować innych!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Podziel się swoją Opinią

4.8 19 Głosy
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Zobacz wszystkie komentarze

Masz kłopoty ze swoją stroną internetową?

Nie martw się! Skontaktuj się z nami, a nasz doświadczony zespół rozwiąże wszelkie problemy techniczne. Twój spokój i sprawnie działająca strona są dla nas priorytetem!

Napisz do nas StronaW
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on tumblr
Tumblr

Masz pytania? Chętnie pomożemy! Skontaktuj się z nami, a odpowiemy na wszystkie Twoje zapytania.