Blog PrestaShop

Blog PrestaShop - StronaW

Kontrola nad Wysyłanymi E-mailami w PrestaShop: Kopia na Wybrany Mail (BCC – Kopia Ukryta)

Kontrola nad Wysyłanymi E-mailami w PrestaShop: Kopia na Wybrany Mail (BCC - Kopia Ukryta)

Dodanie funkcji BCC (blind carbon copy) – czyli wysyłanie e-maila w kopii ukrytej – stanowi cenną możliwość, szczególnie gdy chcemy śledzić i kontrolować wiadomości wysyłane przez nasz sklep online lub testować działanie modułu odpowiedzialnego za wysyłkę komunikatów.

Dzięki tej funkcji, każda wiadomość e-mail zostanie bezpiecznie dostarczona do nas za każdym razem, gdy sklep wysyła komunikat, niezależnie czy jest to potwierdzenie rejestracji, nowe zamówienie, przypomnienie o haśle czy też wiadomość z formularza kontaktowego. Dodatkowo, dzięki możliwości ustawienia kopi ukrytych (BCC/Ukryta Kopia), nie będziemy musieli się zastanawiać co i kiedy zostało wysłane, ponieważ wszystko trafia do nas w takiej formie jak do użytkownika. To sprawia, że pełna kontrola nad wysyłanymi wiadomościami staje się łatwa i efektywna, eliminując wszelkie niepewności związane z komunikacją sklepu opartego na CMS Prestashop.

Ale jak to zrobić?

  • Na początek, konieczne jest zalogowanie się na serwer i pobranie odpowiedniego pliku na nasz komputer. Jeśli masz trudności z zalogowaniem, zapraszamy do skorzystania z naszego artykułu dostępnego 👉 tutaj. Znajdziesz w nim instrukcje dotyczące tego, w jaki sposób możemy zalogować się na serwer i uzyskać dostęp do plików na nim.
  • Pobieramy plik mail.php, który znajdziemy w folderze ‘classes’ instalacji naszego sklepu opartego na PrestaShop.
  • Plik otwieramy za pomocą notatnika lub bardziej profesjonalnego narzędzia, takiego jak Notepad++.

Poniżej linijki

/* Send mail */
$message->setFrom([$from => $fromName]); 

dodajemy poniższy kod:

$message->setBcc(['adres@mail.pl']);

Ten fragment kodu dodaje możliwość wysyłania ukrytej kopii (BCC) wiadomości e-mail na wybrany adres (zastępując ‘adres@mail.pl’ adresem mailowym sklepu), na przykład kontakt@stronaw.pl

  • Zachowaj zmiany w pliku, a następnie przeslij go na serwer, zastępując tym samym poprzedni plik
  • Ostatnim krokiem jest wyczyszczenie pamięci podręcznej, co można zrobić wygodnie za pomocą panelu administratora. Aby usnuąć pamięć podręczną swojego sklepu, zaloguj się na panel administracyjny. Następnie przejdź do sekcji ‘Zaawansowane’ i wybierz opcję ‘Wydajność’. Tam znajdziesz możliwość wyczyszczenia pamięci podręcznej sklepu.

Warto podkreślić, że kluczową cechą korzystania z opcji BCC jest to, że e-maile wysyłane w ten sposób pozostają niewidoczne dla ostatecznego adresata. Dzięki temu nasze działania pozostają dyskretne, a adresat nie zdaje sobie sprawy z naszego sprytnego postępowania 😉.

Jeśli mimo przeczytania naszego artykułu napotkasz trudności z wysyłaniem ukrytych kopii wiadomości lub PrestaShop nie dostarcza maili do klientów, śmiało się do nas zgłoś! Chętnie rozwiążemy Twój problem!

Podoba Ci się? Udostępnij ten post, aby zainspirować innych!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Podziel się swoją Opinią

4.8 51 Głosy
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Zobacz wszystkie komentarze
Anonimowo
Anonimowo
05/03/2024 18:59

Dzięki! Rozwiązanie pośrednie ale tego szukałam! Nigdy nie miałam pewności czy moje maile do zamówień są wysyłane poprawnie 😉

Anonimowo
Anonimowo
19/02/2024 20:19

A jak można zmienić szablon maili?

Masz kłopoty ze swoją stroną internetową?

Nie martw się! Skontaktuj się z nami, a nasz doświadczony zespół rozwiąże wszelkie problemy techniczne. Twój spokój i sprawnie działająca strona są dla nas priorytetem!

Napisz do nas StronaW
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on tumblr
Tumblr

Masz pytania? Chętnie pomożemy! Skontaktuj się z nami, a odpowiemy na wszystkie Twoje zapytania.