Blog PrestaShop

Blog PrestaShop - StronaW

Jak Dodawać Vouchery dla Klientów w PrestaShop?

Jak Dodawać Vouchery dla Klientów w PrestaShop?

PrestaShop, jako zaawansowana platforma e-commerce, oferuje skuteczne narzędzia do zarządzania promocjami, w tym dodawania voucherów dla klientów. Vouchery to doskonały sposób na zwiększenie lojalności klientów i zachęcenie ich do kolejnych zakupów. Poniżej przedstawiamy kroki, jak krok po kroku dodawać vouchery dla klientów w PrestaShop.

1. Zaloguj się do panelu administracyjnego PrestaShop

2. Przejdź do sekcji “Rabaty”

Po lewej stronie w menu, odnajdziesz sekcję “Sprzedaż”. Rozwiń tę sekcję, a następnie kliknij na “Rabaty”.

3. Dodaj Nową Regułę koszyka

Zakładka Informacje

W pierwszej zakładce nadajemy naszej promocji charakterystyczną nazwę, a opcjonalnie – dodajemy opis, który ułatwi zrozumienie jej celu. Kolejno wpisujemy kod Vouchera, który możemy określić samodzielnie, nadając mu unikalny i łatwy do zapamiętania charakter, lub skorzystać z opcji automatycznego generowania

Zakładka Warunki

W tej zakładce precyzyjnie definiujemy warunki naszego Vouchera. Możemy dostosować go do konkretnego klienta, kraju, przewoźnika lub grupy klientów. Dodatkowo, określamy jego okres ważności, minimalną wartość zakupów oraz limit ilościowy, na przykład, voucher może być ważny tylko dla pierwszych 100 osób lub jednorazowy dla każdego klienta.

Zakładka Akcje

Ostatnim, kluczowym krokiem jest wybór charakterystyki rabatu. Decydujemy, czy ma to być procentowy czy kwotowy upust, bądź może klient ma otrzymać darmową wysyłkę lub dodatkowy prezent. W tej sekcji posiadamy również funkcję wykluczania produktów, które wcześniej korzystały z innej zniżki.

Po wprowadzeniu wszystkich informacji, zapisz konfigurację vouchera, klikając przycisk “Zapisz”. Twój voucher dla klientów w PrestaShop jest teraz gotowy do użycia.

Dodawanie voucherów dla klientów w PrestaShop jest szybkie i łatwe, a jednocześnie oferuje wiele możliwości personalizacji. Dzięki temu narzędziu możesz skutecznie zachęcać klientów do zakupów i budować ich lojalność wobec Twojego sklepu internetowego. Regularnie monitoruj skuteczność vouchera i dostosowuj go do potrzeb swojej strategii marketingowej.

Uwaga! Sposób ten umożliwia jedynie wygenerowania vouchera.

Jeżeli chcesz poznać metodę ustawiania promocji dla wybranej grupy produktów lub klientów w sposób masowy (nie w formie vouchera), zapoznaj się z artykułem dostępnym 👉 tutaj

Jeżeli chcesz poznać metodę ustawiania promocji dla wybranego produktu, zapoznaj się z artykułem dostępnym 👉 tutaj

Podoba Ci się? Udostępnij ten post, aby zainspirować innych!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Podziel się swoją Opinią

4.9 48 Głosy
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Zobacz wszystkie komentarze

Masz kłopoty ze swoją stroną internetową?

Nie martw się! Skontaktuj się z nami, a nasz doświadczony zespół rozwiąże wszelkie problemy techniczne. Twój spokój i sprawnie działająca strona są dla nas priorytetem!

Napisz do nas StronaW
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on tumblr
Tumblr

Masz pytania? Chętnie pomożemy! Skontaktuj się z nami, a odpowiemy na wszystkie Twoje zapytania.